ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

جزیره گوا در هند

پنج شنبه, 18 شهریور 1395 ساعت 12:47

نام شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است. گوا برترین و پرطرفدارترین مکان گردشگری در هند است
طبیعت گوا با تپه‌های بسیار سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل‌های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد. وسیع‌ترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی هند در گوا قرار دارد و این شهر سالانه از صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می‌کند. امکانات مطلوب گردشگری با هزینه نسبتا کم از مهمترین عوامل جذب گردشکران به این منطقه است. البته منظور از هزینه کم نسبت به دیگر جاهای گردشگری در دنیاست ولی در هند جزء گرانترین شهرها محسوب می شود. بندر گوا منطقه فوق العاده زیبایی است که سواحل شنی وسیع، زیبا، آرام و لذت بخشی دارد.
سواحل گوا پهناور بوده و آفتابی درخشان و زیبا دارد. ۴۵۱ سال حکومت پرتغال بر این منطقه، باعث شده که تمام شهرها و حتی روستاهای گوا فرهنگی خاص و اروپایی داشته باشند از ساختمان ها و معماری تا لباس و غذاها
گوا یکی از 9 میراث فرهنگی در هند است که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.
ایالت گوا در ساحل غربی هند در منطقه کونکان واقع است که از شمال به ایالت ماهاراشتارا، از شرق و جنوب به ایالت کارانتاکا و از غرب به دریای عرب محصور است.
گوا با مساحت ۳٬۷۰۲ کیلومتر مربع کوچکترین ایالت هند است و از نظر جمعیت با ۱٬۴۰۰٬۰۰۰ نفر این ایالت رتبه چهارم را در کم بودن جمعیت در هند داراست.
مرکز ایالت گوا شهر پانجی یا پانجیم است که از زمان پرتغالی‌ها به جا مانده و هنوز ساختمان‌ها و کلیساهای بزرگی از آن زمان در این شهر به چشم می‌خورند. کلیساها ، موزه ها ، معابد، آبشار Dudhsagar ، ساحل پالوم، صومعه های گوا از مکان های دیدنی و گرشگری محسوب می شود برای خرید نیز در گوا می توانید بوتیک ها و پاساژهای مناسبی پیدا کنید.
بندر گوا در اغلب سال هوایی گرم و شرجی دارد؛ که برای استفاده از دریا مناسب است.

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید