ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار
چهارشنبه, 08 دی 1395 ساعت 21:56

تاریخچه ی تفلیس

تفلیس - پایتخت گرجستان، در قفقاز به عنوان یکی از کهن ترین شهرها می باشد. قبل از تفلیس، تا قرن پنجم متسختا پایتخت سلطنتی گرجستان بود.
تفلیس در جنوب شرق اروپا قرار گرفته است، موقعیت مکانی تفلیس یعنی قرار گیری در مسیر شرق و غرب، این شهر را نقطهٔ اتصال امپراتوریی‌های رقیب گوناگون قرار می‌داده است و امروزه موقعیت آن را به عنوان یک مسیر مهم برای انرژی جهان و پروژه‌های بازرگانی و مسیر اتصال دو قراهٔ اروپا با آسیا را تضمین می‌کند.
بنا به افسانه ها، وقتی شاه برای شکار به قلمرو حمام گوگرد می رود و یک قرقاول را نشان می گیرد که با ضرب گلوله به چشمه آب سقوط می کند و آب چنان داغ بود که قرقاول را سوزاند، شاه از این اتفاق شگفت زده شد و دستور ساخت شهری در این مکان را داد و در یک زمان کوتاه پایتخت را از مستختا به تفلیس منتقل کردند.
تفلیس و مردم گرجستان جنگ ها بلایا و مشکلات زیادی را از سر گذرانده اند تهاجمات: اعراب، مغول ها، فارس ها، و ..، اما همچنان با افتخار می ایستند و امروزه تفلیس یک مرکز فرهنگی و اقتصادی نه تنها در گرجستان بلکه در کل منطقه قفقاز است .
تاریخ پرفراز و نشیب تفلیس را می‌توان از معماری آن درک کرد که ترکیبی از معماری قرون وسطی، معماری نئوکلاسیک و معماری استالینیست است.
تفلیس در طول تاریخ سکونتگاه مردم مختلفی با نژاد، فرهنگ و مذاهب مختلف بوده است ولی امروزه از نظر مذهبی در شمار شهرهای مسیحی ارتدکس شرقی به حساب می‌آید.

بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها، مراکز علمی و پزشکی، تجهیزات ورزشی مدرن فوق العاده، مکانهای تفریحی، مراکز فرهنگی در این شهر هستند. تعداد جمعیت تفلیس حدود 1.5 میلیون نفر است. که به تدریج باعث افزایش تعداد ایستگاه های مترو بازسازی فرودگاه بین المللی تفلیس و ایستگاه راه آهن شده است. از فرودگاه بین المللی تفلیس شما می توانید به هر نقطه در جهان پرواز کنید. 

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
لطفاروی تورها کلیک کنیدتا جدیدترین تورهای آژانسهای تهران را مشاهده کنید
تور استانبول (قطار) تور استانبول (زمینی)
تور استانبول تور آنتالیا
تور گرجستان  تور دبی
 تور ارمنستان تور ارمنستان زمینی
تور مشهد تور کیش
تور تایلند تور پوکت
تور پاتایا تور اروپا
تور مالزی تور کوالالامپور
تور بالی تور هند
تور چین تور گوانجو
تور مسکو تور سن پترزبورگ
تور باکو تور قونیه
تور آلمان تور فرانسه
تور گوا تور دهلی
تور لحظه آخری تور ارزان
توریاب توریاب جستجو تور هتل