ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

آداب و فرهنگ کشور ترکیه

شنبه, 28 بهمن 1396 ساعت 01:10

آداب و رسوم کشور ترکیه

مردم این کشور دارای مذهب های مختلفی هستند اما نود و هشت درصد از آن ها مسلمان بوده ( برخی سنی و برخی شعیه هستند ) دو درصد آن ها نیز مسیحی هستند. زبان اصلی مردم این کشور ترکی بوده اما افرادی به زبان کردی و عربی نیز در این کشور صحبت کنند. در ادامه برخی از آداب و رسوم این کشور را با هم بررسی می کنیم. با توریاب همراه باشید.

آداب لباس پوشیدن

پوشش مردم ترکیه در نقاط مختلف متنوع است اما در قسمت شرق این کشور از پوشش بیشتری استفاده می کنند , بهتر است لباس خانم ها در امکان عمومی خیلی باز نباشد , مردم محلی پوشش های نامناسب را قبول نداشته و با نگاه های خود اعتراض خود را نشان می دهند.

آداب کار و تجارت

اعتماد یکی از مهم ترین ویژگی های کار در ترکیه است , مردم ترکیه ترجیح می دهد با افرادی که می شناسند کار کنند , آداب کار در این کشور بسیار مهم است , خوش رویی و خوش زبانی از ویژگی های مهم آداب تجارت است. غذا در ایجاد رابطه های خوب نقش مهمی دارد , معمولا جلسات به همراه با یک وعده غذایی خوب , ناهار های مفصل ، شام های خوشمزه و مجالس خوب و شب نشینی های مفصل برگزار می شوند.

آداب و رفتار اجتماعی

یکی از آداب جالب این مردم فشردن دست آن ها به هنگام دیدنشان است اما به هنگام خداحافظی چنین رسمی وجود ندارد. در مراسم و اعیاد افراد جوان دست بزرگسالان و پدر بزرگ و مادر بزرگشان را می بوسند. در هنگام ورود به یک مجلس ابتدا باید با بزرگ تر ها سلام و احوال پرسی کرده سپس به سایر افراد بپردازید. برای برقراری یک رابطه بهتر باید حداقل کلمات بسیار پر کاربرد مانند صبح بخیر، روز بخیر و حالتان چطوره و ...  را به زبان ترکی بلد باشید

برای مشاهده تور استانبول کلیک کنید

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید....

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید