ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار
سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 01:58

شهر دیدنی و جذاب تولدو در کشور تاسوا

شهر دیدنی و جذاب تولدو  در کشور تاسوا

شهر تولدو پایتخت استان تولدو که در بخش خود مختار کاستیا لامانچا قرار گرفته است واقع در بخش جنوبی مرکزی کشور اسپانیا می باشد.

شهر زیبا و دیدنی تولدو بر ارتفاعاتی سنگلاخی جای گرفته است که از سه طرف آن به رودخانه ی تاقوس (اسم اسپانیا یی این رود خانه تاخو می باشد) به طول شصت و هفت کیلو متر که از جنوب تا جنوب غربی شهر بزرگ و جذاب مادرید امتداد دارد، اختطه شده است.

مورخ بزرگ و نامی اهل روم، لیوی از این شهر زیبا که و قدیمی که قدمت باستانی دارد به اسم شهری کوچک اندازه ولی در جایی مستحکم یاد کرده است، که این توصیف به دلیل مکانی است که این شهر در آن قرار دارد.

شعر تولدو در سال ۱۹۳ قبل از میلاد توسط یک ژنرال اهل کشور باستانی روم به اسم مارکوس فولویوس نوبیلیور فتح شد و به یکی از با اهمیت ترین و ارزش مند ترین مستعمرات روم تبدیل شد، به همین دلیل این شهر را به عنوان پایتخت کارپنتیا نام نهادند و انتخاب کردند .این شهر زیبا و دیدنی محل استقرار دادگاه ویزیگوت در قرن ششم میلادی و همچنین دارای شورا های معروفی بود که یکی از آن ها به دلیل تغییر مذهب پادشاه رکارد دین مسیحیت از اهمیت ویژه ای برخورد دار بود.

 شعر تولدو به شکل نمادی از فرهنگ کشور اسپانیا شناخته می شود که مرکز تاریخی این شهر در شال ۱۹۸۶ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. خیابان های باریک، طویل، مارپیچ و با شیب تند و سطح نا هموار از زمین سنگی این شهر تاریخی می گذرند و به میدان زوکودوور که در مرکز شهر واقع شده است ختم می شود.

بر روی رودخانه ای که دور شهر کشیده شده است دو پول قرار دارد که یکی از آن ها به نام آلکانتارا در سمت شمال شرقی و پایین قلعه ی سن سرواندو که از قرون وسطی به جای مانده است و بخشی از آن هم به زمان رومی ها و مضطرب ها بر می گردد قرار دارد.

در بخش شمالی و شمال غربی پل سن مارتین قرار دارد که تاریخ این پل به دوران اواخر قرن سیزدهم میلادی بر می گردد. قسمت هایی از دیوار های این شهر دارای قدمتی دیرینه هستند و به دوران ویزیگوت بر می گردند ولی بخش بیشتر آن ها به دوران مسیحیت و مضطرب ها بر می گردد، همچنین در این شهر زیبا و دیدنی توریست ها می توانند بقایا و یا حتی دروازه های کامل و زیبا ی به جای مانده از دوران ها و زمان های مختلف را ببینند.

در طول دوران حکومت رانی اعراب مسلمان آفریقا بر کشور استعمارگر قدیمی اسپانیا یعنی از سال ۷۱۲ تا ۱۰۸۵ میلادی که به دوره ی مورو ها شناخته می شود، شهر تولدو محل اقامت و زندگی جمعیت مضطرب بود. (جمعیت مضطرب به اعراب زبانی گفته می شود که به آن ها اجازه ی پیروی از دینشان را داده بودند.)

این شهر تاریخی و دیدنی در سال ۱۰۸۵ میلادی یعنی آخرین سال های حکومت رانی مسلمانان توسط پادشاه مقتدر آلفونسو ششم از مسلمانان باز پس گرفته شد و به مهم ترین مرکز اجتماعی و سیاسی کاستیا تبدیل شد.

فرهنگ و آداب ساکنان شهر تولدو ترکیبی از فرهنگ و آداب و سنت های مختلف است که شامل فرهنگ مسیحیت، اعراب و یهودیت است که یک نمونه از آن هم تاسیس مدرسه ی مترجمان بود که به دستور پادشاه آلفونسو دهم در قرن سیزدهم ساخته و تاسیس شد.

در سال های حدود ۱۵۶۹ میلادی که پادشاه وقت یعنی فیلیپ دوم شهر مادرید را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد اهمیت سیاسی و اجتماعی این شهر رفاه رفته کم شد.

بنا ها و ساختمان های متعددی وجود دارد در این شهر که نشان از تاثیر  دین اسلام در کشور اسپانیا است  از این بنا ها که بسیار زیبا و عظیم هستند: مسجد قدیمی باب المردوم است که در قرن دهم میلادی بنا شده است، مسجد زیبا و بزرگ تورنریاس، پرستشگاه سانتا ماریا لا بلانکا که در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است، ال ترانسیتو که در قرن چهاردهم میلادی بنا شده است و در حال حاضر محل موزه ی سفاردی است، کلیسا های سن رومن و کریستو دلا وگا هم از این بنا ها هستند.

برای مشاهده تور اروپا  کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید...

 

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
لطفاروی تورها کلیک کنیدتا جدیدترین تورهای آژانسهای تهران را مشاهده کنید
تور استانبول (قطار) تور استانبول (زمینی)
تور استانبول تور آنتالیا
تور گرجستان  تور دبی
 تور ارمنستان تور ارمنستان زمینی
تور مشهد تور کیش
تور تایلند تور پوکت
تور پاتایا تور اروپا
تور مالزی تور کوالالامپور
تور بالی تور هند
تور چین تور گوانجو
تور مسکو تور سن پترزبورگ
تور باکو تور قونیه
تور آلمان تور فرانسه
تور گوا تور دهلی
تور لحظه آخری تور ارزان
توریاب توریاب جستجو تور هتل