ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

موزه پرگامون

سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 01:52

موزه پرگامون

جدید ترین موزه و شلوغ ترین آن از بین پنج موضوع مشهور در جزیره برلین آلمان ، موزه پرگامون را می توان نام برد. این موزه از اسم مذبح پرگامون ، که یک یادمان بزرگ است که در یک اتاق بزرگ جا می شود.

این موزه در آلمان قرار دارد و به وسیله آلفرد مسل و بعد از او لودویگ هافمن و به به صورت مکملی برای موزه کایزر ویلهام ساخته شده است. و به منظور نمایش دست آورد های زیر خاکی و عتیقه های آلمانی به وجود آمده است. و ساخت یک موزه تازه در پیرامون سال ۱۹۰۷ تشکیل شده. و ساخته شدن آن حول ۲۰ سال طول کشیده است.  و این موزه از سه قسمت جناح حول یک حیاط که مقابل کوپفرگاربرن قرار داشت . موزه پرگامون در یک زمان از شلوغ ترین دوران آلمان افتتاح شده و چندین بار در طی بمباران برلین در جنگ جهانی دوم آسیب های شدیدی به خود دید. و برای دورنگه داشتن برخی از آثار بخش زیادی از آن ها نگه می داشتند. و تعدادی از آثار نیز به وسیله دیوار محافظت می شد. در سال ۱۹۵۴ قسمتی از مجموعه اصلی به روسیه فرستاده شد، و اکنون هم در موزه آرمیتاژ و موزه پوشکین قرار دارد. و خیلی از این آثار در آخر دهه ۱۹۵۰ به کشور خود برگشتند اما روسیه برخی از آن ها را به عنوان قرامت نگه داشتند

این موزه در ۲۰۱۲ با یک پروژه ترمیم ، مورد باز سازی قرار گرفت و موزه را با سایر موزه ها مشابه می کند. و این پروژه علاوه بر باز سازی یک جناح چهارم هم به این مجموعه اضافه می کند که در آن از معماری اقلامی مصر استفاده می شود. و این پروژه در سال ۲۰۲۵ تمام می شود. موزه پرگامون مجموعه زیبا و ارزش دیدن را دارد  و این مجموعه از اشیای گران قیمت باستان شناسی آلمانی در قرن ۱۹ و ابتدای قرن ۲۰ از مصر خاورمیانه ، یونان و رم بدست آمده است . و پشتوانه آن مجموعه ای از قطعاتی از معماری باستانی تشکیل شده که بیننده را حیرت زده می کند.

از شاهکار های منحصر به فرد این موزه می توان به مذبح پرندگان که متعلق به سال ۱۸۰ قبل از میلاد می رسد. مذبح به دلیل اندازه بزرگش ، به تنهایی به اندازه یک اتاق بزرگ است .این مذبح در پرگامون در آسیای صغیر به عنوان قربانگاهی برای زئوس طراحی شده. این ساختمان در سال ۱۸۷۶ به دست باستان شناسان به اسم کارل اومان کشف و در سال ۱۹۰۳ به منطقه برلین انتقال یافت. این مذبح بزرگ از جنس مرمر، در آکروپولیس که از شهر های باستانی یونان است که پرگامون قرار دارد.

این سازه بزرگ پرگامون ، به وسیله کتیبه ۱۱۳ متری عظیم با تصویری از مبارزه خدایان و انواع موجودات تخیلی تزیین شده.

این کتیبه در زمان های قدیم طلاکاری و نقاشی شده و اکنون به عنوان بهترین مجسمه هلنی محسوب می شود. و قسمتی از آن دوباره ساخته می شود ،و در سالن اصلی مشاهده می شود . پلکانی که شما به سمت راهروی ستون دار می رود. و با کتیبه ای از زندگی رویداد های زندگی تلفوس بنیان گذار افسانه ای پرگامون طراحی شده.

از یادمان ها معروف دیگر موزه پرگامون ، دروازه رومی شگفت انگیز است که به سمت بازار مایلیت در آسیای صغیر می باشد. این دروازه در سده دوم میلادی و به صورت سر در ورودی تئاتر با سه طاق قوسی مانند طراحی و ساخته شده . عرض دروازه به ۲۹ متر و ارتفاع آن ۱۷ متر می شود و در قرن وسطی به دلیل یک زلزله قسمتی از این دروازه آسیب دید. در قرن ۱۹ قطعات آن به وسیله باستان شناسان آلمانی کشف شدن و در کنار یک دیگر قرار گرفتند. دو مجسمه ای که در جلوی دروازه قرار دارد ، تصویر یک ژنرال رومی و دو بربر اسیر شده در زیر زیر پای وی و یک بدن برهنه قهرمان را نمایش دهد.

و از معماری های فوق العاده که در پرگامون به نمایش در آمده است ، دروازه ایشتر و خیابان بابل است که به فرمان نیومد نصر دوم در ۶ قرن قبل میلاد ساخته شده است. این دروازه با کاشی های زیبا که لعاب آبی رنگ و نقش های برجسته از انواع حیوانات ساخته شده است. این خیابان ۲۵۰ متر طول داشته و آن هم با کاشی های لعابدار و طرح حیوانات که در آن از خدایان بابلی استفاده شده است را نشان می دهد. این کاشی ها و نقش برجسته ها بیشترشان از نسخه های اصلی هستند. و دروازه ای که در آخر این خیابان قرار دارد بازسازی شده است. و بیننده را به سمت ورودی معبد خدای بابلی مردوک خدای حامی شهر بابل هدایت می کند.

برای مشاهده تور اروپا  کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید...

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید