ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

زاراگوز در اسپانیا

جمعه, 22 دی 1396 ساعت 20:18

زاراگوزا قلمرو باستانی آراگون در اسپانیا
این شهر در اسپانیا واقع شده و به دلیل سازه یا فرهنگ تاریخی مانند کلیسای لاسئو ، باسیلیکا دی پیلار و موزه پابلو سرانو و ... معروف و تبدیل به شهر توریستی شده .
این شهر پنجمین شهر بزرگ اسپانیا است و در قلمرو آرگون قرار دارد. من جمله خصوصیات این شهر خیابان های بزرگ ، رستوران و کافه های شیک و حس و حال سرزندگی شهر نشان دهنده ثروت این شهر یعنی زاراگوزا است. در این شهر رودی به اسم ابرو وجود دارد که نماد این شهر شناخته می شود. و همین طور پل سنگی جزو قدیمی ترین پل زاراگوزا محسوب می شود که از همین رود می گذرد ، و دیدن این پل خالی از لطف نیست و علاوه بر این پل ۴ شیر از جنس برنز که ساخته فرانسسیکو زالو است را می بینید. همین طور شاهکار های رومی ها و هنر گوتیک ، آراگون و معماری مودهار را می توانید ببینید.
شهر قدیمی
بهتر است مانند سایر شهر ها از بافت های قدیمی این شهر دیدن کنید ، قسمت قدیمی این شهر نزدیک به ۷۰۰ سال قبل بر می گردد و مراسم خاصی به اسم هفته مقدس در این شهر برگزار می شود که ۹ روز طول می کشد. بسیاری از گردشگران خود را به این مراسم می رسانند تا خاکسپاری مقدس را ببینند. این مراسم ابتدا از منطقه قدیمی شروع شده و شش ساعت طول می کشد و حدود ۳۵۰۰ طبل در آن بکار می رود.

کلیسای جامع لاسئو
این کلیسا در میدان اصلی شهر قرار دارد و برج این کلیسا به طور کامل دیده می شود.نمای جلوی آن از شیوه باروک ایتالیا استفاده شده و دیوار گوتیک مودهار به قرن ۱۴ متعلق است. داخل آن یک تالار بزرگ با ستون های بزرگ همراه با ۱۶ نماز خانه کوچک وجود دارد. در این کلیسا موزه ای وجود دارد که می توانید پرده های منقوش فنلاند ی و آثار مذهبی را ببینید.
باسیلیکا دل پیلار
این مکان از معروف ترین ساختمان های این شهر است و من جمله زیارت گاه های مهم مسیحیان است.مردم بر این باورند که ابتدا مریم مقدس اولین ستون کلیسا ی مسیحیت را به این مکان آورد و سپس کلیسا در اطراف آن شکل گرفت و همین دلیل باعث شد نام دیگر آن بانوی پیلار باشد. افراد زیادی از سراسر جهان و اسپانیا به این مکان می آیند تا از مریم مقدس درخواست دعا و بخشش کنند. همچنین بهترین نقاشی های گویا را در این کلیسا می توانید ببینید علاوه بر داخل خارج کلیسا نیز چشم انداز خوب و زیبایی دارد . در هفته دوم اکتبر در این شهر مراسمی به اسم بانوی پیلار برگذار می شود که با موسیقی و غذا های خوش مزه و گاو بازی همراه است.
کاخ الخافریا
این کاخ از میراث جهانی یونسکو محسوب می شود. و مهم ترین ساختمان موریش در اسپانیا نیز به حساب می آید. در این مکان خاندان سلطنتی ، پادگان نظامی و قله بود است و امروزه نیز پارلمان آراگون شده است. اتاق طلایی و کلیسا ی کوچک آن ، سقف های صندوقی به سبک اسلامی و تزئینات گچ کاری را نیز در نظر داشته باشید.
موزه پابلو سرانو
در این موزه آثار هنری این هنرمند وجود دارد که شامل ۱۴۰ نقاشی و مجسمه ، که نشان دهنده خلاقیت و نوآوری این هنرمند است. علاوه بر خودش آثار گرافیکی معاصر از همسر این هنرمند و مجموعه ای از نقاشی های سانتیاگو لاگونا نیز در این موزه وجود دارد. و نقاشی مجسمه حکاکی و کاریکاتور و آثار ی مثل پیامبر بزرگ و پیکره اسب سوار معروف به المپیک سالوت نیز در این موزه جای داده شده
کلیسای سن پابلو
این کلیسا از نظر معماری حرف ندارد و جز میراث جهانی یونسکو نیز هست در محراب اصلی آن آثار ی از رنسانس چوب طلاکاری شده وجود دارد. این کلیسا در اصل به جای یک کلیسای رمی در قرن ۱۳ تا ۱۴ ساخته شده و در طول قرن های ۱۵ تا ۱۸ توسعه پیدا  کرده است.

برای مشاهده تور اروپا  کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید...

برای ارسال نظر وارد سایت شوید