ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

نرماندی در فرانسه

جمعه, 22 دی 1396 ساعت 20:12

منطقه زیبای نرماندی در فرانسه
این منطقه در شمال غرب فرانسه قرار دارد و توسط شارل ساده در سال ۹۱۱ ، پادشاه فرانک های غربی به وایکینگ های اهل نروژ معروف به نورمان بودند ، به منظور دوک نشینی داده شد تا از حمله های مکرر آن ها به فرانسه جلو گیری شود. و به همین دلیل اسم این منطقه نورماندی شده است. این منطقه در تاریخ به عنوان یکی از قدرتمندترین دوک نشین های اروپا نام گرفته ، چنانچه قدرت دوک نورماندی با پادشاه فرانسه یکی بود.
نرماندی علاوه بر موزه و آثار بر جای گذاشته آن زمان ها ، جاذبه های طبیعی ، سازه و عمارت های تاریخی و ....نیز دارد .این امر باعث شده نگاه ها به پاریس کم رنگ و به سمت خود جذب کند.
من جمله آثار طبیعی این منطقه جزیره مونت سنت میشل و قلعه معروفی که در وسط آن ساخته شده. این جزیره کم جمعیت حدود ۳ میلیون بازدید کننده در سال دارد. اما جذر و مد های زیادی در کناره های جزیره وجود دارد که مسیر های اتصال را قطع و وصل می کند.
صخره های etretat در یک روستای کوچک ساحلی قرار دارد که صخره های سفید و طاق های طبیعی اش آن را معروف و جذاب کرده و این سخره ها الهام بسیاری از نقاشان معروف بوده .
دیگر مکان های دیدنی این منطقه بایو نام دارد. با یو شهری است که گوشه کنار های دنج و مناطق تاریخی و دارای اثر هنری به اسم فرشینه بایو است . این اثر هنری پارچه ای گل دوزی شده ای به سبک سوزن دوری دوخته شده است و پرده ۷۰ متری است که دارای ۵۰ تصویر از تسخیر انگلستان را به وسیله نورمن ها نشان می دهد و در موزه شهر نگه داری می شود.
دیگر روستای کوچک این منطقه ژیورنی است که دارای باغ و همچنین خانه نقاشی مشهور کلود مونه است و به همین دلیل بسیار معروف نیز شده است.
یکی از بلندترین کلیسا های جهان ، کلیسا جامع روان است که ارتفاع آن به ۱۵۱ متر می رسد. البته این کلیسا از نظر معماری نیز بسیار قوی می باشد.

برای مشاهده تور اروپا  کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید...

برای ارسال نظر وارد سایت شوید