ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

شاهکار معماری گوتیک کلیسای بورگوس

پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 13:54

شاهکار معماری گوتیک کلیسای بورگوس
یکی از زیباترین کلیسای های اسپانیا کلیسای جامع سنت ماری بورگوس است . این کلیسای کاتولیک ، در مرکز شهر قرار دارد و این کلیسای بی نظیر در میان میراث جهانی یونسکو قرار دارد.
این کلیسای جامع بورگوس تنها کلیسای جامع اسپانیا است که به وسیله معماری و دکوراسیون زیبا ی خود ، اسمش در میان میراث جهانی یونسکو نوشته شده. این کلیسا گویی الهام گرفته از سبک گوتیک فرانسه یعنی کلیسای جامع پاریس و ریمز است. ولی در نمای آن تاثیرات سبک رنسانس و باروک نیز دیده می شود. نمای اصلی این کلیسا از یک پنجره چرخی به شکل ستاره و مجموعه ای از مجسمه های پادشاهان کاسنیان را مشاهده می کنید.در اطراف این کلیسا برج های به صورت مناره با ارتفاع ۸۴متر وجود دارد ساخت این برج ها در قرن پانزدهم است.
این کلیسا در زمان و دوران های متفاوت در سیر تاریخ ، عملکرد قابل قبولی و مهمی در تکامل معماری و هنر زمان خود داشته و خالق فرم های هنر گوتیک فرانسه در قرن سیزدهم داشته است.
در این کلیسا کارگاهی بین المللی وجود دارد که در قرن ۱۵ و ۱۶ احداث شده و در این کارگاه شکوفایی مکتب های مهمی را در آخر قرون وسطی نشان می دهد.
ابتدا در این محل کلیسایی ساخته شده بود که برای شهری که پایتخت بود نامناسب و کوچک بود . و بنا به دستور پادشاه قرار شد که کلیسای جدیدی پایه گذاری شود. ابتدا کلیسا و سپس خانه های کناری تخریب شد و ساخت این سازه از سال ۱۲۲۱ شروع و تا سال ۱۵۶۷ ادامه داشت. در این میان در قرن ۱۵ و ۱۶ تغییراتی در این کلیسا بوجود آمد و مهم ترین تغییر آن در قرن ۱۸ بود . این کلیسا در طی ۴ قرن که در حال تزیین و کامل شدن سازه بود ، شاهد شاهکار های معماران و مجسمه سازان و طراحان بوده . این کلیسا به مریم مقدس اختصاص یافته و منارهای عجیب آن باعث شده که این کلیسا از سایر کلیسا های دیگر جدا باشد.
در هنگام عبور از میدان مریم مقدس شاهد مجسمه های مذهبی و شخصیت های کتاب مقدس خواهید بود. در ورودی گوتیکی کلیسا دو برج زیبا و مجلل قرار دارد . پنجره چرخی که به صورت ستاره است و با شیشه های رنگی تزیین شده و در این میان سه دروازه دیگر نیز وجود دارند. دروازه حواریون در سمت چپ و دروازه پیخریا دروازه بعدی است که توسط معمار فرانسیس کو کولونیا در سال ۱۵۱۶ ساخته شده و دروازه سارمنتال که دارای ۱۳ قرن قدمت است دیده می شود . همچنین این دروازه در خیابان پالومار واقع شده
در بخش داخلی کلیسا گنبد آن خاص ترین قسمت کلیسا را تشکیل می دهد.این مکان آرامگاه رودریگ و همسر وی است . این مقبره ها با اتحاد دو گروه اسپانیایی و رکونکیستا مرطبت است. در نزدیکی این مقبره ها راه پله طلایی را مشاهده می کنید که تحت تأثیر رنسانس ایتالیایی در قرن ۱۶ ساخته شد. در این مکان ۱۹ نماز خانه و ۳ راهرو که یکی از آن ها زیبا ترین راهرو اسپانیا است را خواهید دید. در زیر محراب اصلی مقبره تعدادی از اعضای خانواده کاستیل قرار دارد.
مجموعه ای از نقاشی ها مجسمه ها و مقبره و پنجره های تزیین شده با شیشه های رنگی وجود دارد. طراحی طاق ها و پنجره های هر سه طبقه با مدل های معاصر در فرانسه مطابقت دارد.

برای مشاهده تور اروپا  کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید...

برای ارسال نظر وارد سایت شوید