ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

دین و مذهب ترکیه

چهارشنبه, 15 آذر 1396 ساعت 21:24

 

دین و مذهب ترکیه

هر ساله افراد زیادی برای سفر ، تفریح یا تجارت به کشور ترکیه سفر می کنند ، بنابراین آشنایی با فرهنگ و دین و مذهب این کشور شرایط سفر و اقامت را برای مسافران آسن تر می کند. در ادامه تاریخچه مذهبی و دینی کشور ترکیه بررسی کرده و مذهب و ادیان کنونی را معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

 تا قبل از قرن یازدهم مردم ترکیه عضو دین مسحیت بودند اما اوایل قرن یازدهم بود که دین اسلام وارد کشور ترکیه شد و مردمان آن به خوبی این دین استقبال کردند تا حدی که در دوران عثمانی ها کشور ترکیه اسلام را در کشور های اطراف گسترش داده و رهبری آن ها را بر عهده گرفتند. دولت ترکیه در سال 1924 دین اسلام را به عنوان دین رسمی اعلام کرده و قوانین اسلامی را در کشور اجرا کرد اما دولت بعدی با این شعار که دین و سیاست از هم جدا هستند , در سال ۱۹۲۸ این قانون از قانون اساسی کشور حذف شده و کشور ترکیه به کشوری با حکومتی غیر مذهبی تبدیل شد.

بر اساس آخرین آمار در دسترس درباره مسائل دینی 99/8 درصد مردم ترکیه مسلمان هستند که به دو دسته سنی و شیعه تقسیم می شوند , اهل سنت بیشتر حنفی بوده و در بخش غربی و مرکزی زندگی می کنند , اهل سنتی که شافعی هستند بسیار کم بوده و اکثرا کرد می باشند و در قسمت مرزی زندگی می کنند. بیشتر افراد شیعه در نزدیک مرز کشور ایران ساکن هستند , دو دهم باقی مسیحی یا یهودی هستند.

برای مشاهده تور فرانسه کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید....

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید