ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

موزه ی بزرگ و برجسته لوور در شهر پاریس

چهارشنبه, 15 آذر 1396 ساعت 21:08

موزه ی بزرگ و برجسته لوور در شهر پاریس

موزه ی لوور که در زبان فرانسوی با اسم Musée du Louvre شناخته شده است در شهر مجلل و لوکس پاریس که پایتخت کشور فرانسه است.
بنای این موزه زیبا پیش از انقلاب کبیر فرانسه به عنوان یکی از کاخ‌ های مجلل سلطنتی بود استفاده می شد، که در آن آثار با ارزش و گران بهای هنری و تاریخی نگهداری می‌ شد. پس از انقلاب کبیر فرانسه و تسخیر این کاخ در سال ۱۷۸۹ میلادی این موزه و آثار موجود به مردم کشور فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳ میلادی تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.
در این موزه ی زیبا و دیدنی بیش از ۳۵ هزار اثر هنری وجود دارد که در هشت بخش مختلف به نمایش عموم گذاشته شده اند.
این موزه پر بازدید ترین موزه ی جهان اعلام شده است و همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم موزه ی لوور از سال ۱۷۹۳ میلادی تا به امروز به عنوان یک موزه ی عمومی فعال بودن است.
تمرکز کاری این موزه بر روی هنر، تاریخ و بشر و فرهنگ است که از جمله اشیای بسیار ارزشمند موجود در این موزه لوح حمورابی، تابلو ی خنده ی مونالیزا و تابلو بانوی صخره ها اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.
در پشت این کاخ زیبا و دیدنی باغ زیبایی به اسم باغ تویلری وجود دارد و رو به روی باغ نیز میدان کنکورد معروف قرار گرفته است که نزدیک به خیابان معروف شانز الیزه است.
از معتبر ترین آثار موجود در این موزه می توان به گاو بال دار آشوری (تاریخی)، لوح پیروزی نارام سین (تاریخی)، تابلو مونالیزا (هنری)، ظروف گلی آشوری (تاریخی)، لوح حمورابی(تاریخی)، بخش های قابل توجهی از تخت جمشید (تاریخی)، بز بال دار طلایی مربوط به زمان هخامنشی(تاریخی)، کاتب نشسته سقاره ی مصری ( تاریخی) و خیلی آثار دیگر است.
گفته شده است که آثار مربوط به تاریخ و تمدن ایران در این مجموعه بایگانی شده جایگاه بسیار مهمی دارد و بیش از نیمی از آثار تاریخی را به خود اختصاص می‌ دهد. یکی از هدف‌ های مهم این مجموعه پیدا کردن روشی است که بتواند این موضوع را برای مردم به سادگی روشن کند که هنر اسلامی، هنر دین اسلام نیست.
تعداد کارکنان آین موزه به ۲۲۹۰ نفر می رسد، همچنین لازم به ذکر است که ۱۲۰۰ نفر از این تعداد را ماموران امنیتی تشکیل می دهند. این موزه مجموعه ای از ۴۸ آتش نشان در اختیار دارد که ۲۴ ساعته در حال آماده باش هستند، این ها تنها بخشی کوچکی از اسرار و رموز پنهان در موزه ی لوور هستند.
هرم شیشه ای مشهور این موزه که توسط معمار معروف و شناخته شده ی آمریکایی ، ای ام پی طراحی شده که امروزه به تنهایی به عنوان سمبل موزه ی لوور شناخته می شود، که در اوایل رونمایی این هرم شیشه ای منتقدان زیادی داشت.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید