ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

آشنایی با تاریخ فرانسه

چهارشنبه, 15 آذر 1396 ساعت 19:19


آشنایی با تاریخ فرانسه
کشور فرانسه دارای تاریخی جذاب است. جنگ های زیادی در این کشور رخ داده و سلطنت های زیادی سرنگون شده اند. فرانسه به دلیل موقعیت جغرافیایی خود نظر بسیاری از پادشاهان را به خود جلب می کرد. آب و هوای مناسب و متعدل , بارش زیاد باران و خاک حاصل باعث شکل گیری تمدن های زیادی در این کشور شد.
ماسیلیا یکی از شهر های قدیمی است که یونانیان در کرانه های مدیترانه , در کشور فرانسه ایجاد کردند , مردم این شهر برای گذران زندگی خود درختان زیتون کاشتند و با فروش آن ها امرار معاش می کردند , این شهر که اکنون بندر مارسی نام دارد , دارای باغ های زیتون زیبایی است.
در قرن پنجم , سلت ها از اروپا به سمت فرانسه حمله کرده و تا اسپانیا پیشروی کردند. این قوم به شهر گل در فرانسه حمله کرده و آن جا را تسخیر کردند , جنگویان سلت ها با بی رحمی اسیران را می کشتند و به هیچ چیز و هیچ کسی رحم نمی کردند. پس از مدتی رومیان توانستند شهر گل را از چنگ این قوم وحشی درآورند. اما بورگوندی ها , ویزیگوت ها و فرانک ها , در سال 475 میلادی به شهر گل حمله کرده و رومیان را از آن شهر بیرون کردند.
فرانک ها با فرهنگ اورپایی و تمدنی غنی به بخش هایی از فرانسه و آلمان حکومت می کردند. بسیاری از کاخ ها و باغ های سلطنتی در این دوران در فرانسه ساخته شد. از بزرگترین پادشاهان فرانک ها می توان به کارولنژیها اشاره کرد که باعث رشد اقتصادی و فرهنگی زیادی در فرانسه شد , پس از مرگ وی , پسرش لویی پارسا نیز به سلطنت رسید. او نیز همانند پدرش باعث گسترش فرانسه و پیشرفت کشور شد اما پسرش شارلمانی نتوانست مانند اجداد خود بر کشور حکومت کند و پس از جنگ های فراوان مجبور به تقسیم کشور. بین شاهزاده های کارولتژی شد. این امر موجب جدا شدن بخش هایی از فرانسه و تشکیل کشور های جدیدی شد که امروزه یکی از آن ها را به اسم آلمان می شناسیم

برای مشاهده تور فرانسه کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید....

برای ارسال نظر وارد سایت شوید