ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

برج ایفل

چهارشنبه, 15 آذر 1396 ساعت 19:16

برج ایفل

برج ایفل که به زبان فرانسوی Tour Eiffel نام دارد که از اسم مهندس سازنده ی آن یعنی گوستاو ایفل گرفته شده است که در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن در شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه واقع شده است. یک سمت این برج زیبا رودخانه ی سن و سمت دیگر البته کمی دور تر بنا ی گنبدی و زرینی است که عمارت اینولید نام دارد و مقبره ی مشهور ناپلئون در آن قرار دارد.
در عصر امروز این برج نمادی از کشور فرانسه و شهر پاریس است که یکی از پر بازدید ترین بنا ی جهان و یکی از شناخته شده ترین ساختمان های جهان محسوب می شود.
چگونگی ساخت این بنا:
ساختن این برج مشهور و زیبا در سال ۱۸۸۷ میلادی شروع شد و در روز ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به طور کامل ساختش به اتمام رسید. این برج زیبا و دیدنی در آغاز به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه و نمایشگاه جهانی بنا شد، اما بعد اتمام ساخت این بنا به دلایلی مورد قبول و پسند همگان واقع نشد و حدود ۳۰۰ نفر که پر بین آن ها می توان به اسم هایی مثل گی دو موپاسان، شارل گارنیه، امیل زولا و نویسنده ی مشهور الکساندر دوما اشاره کرد که به ساخت این بنا به شدت اعتراض نمودند.
ساخت برج ایفل دقیقا دو سال و دو ماه طول کشید که در ساخت آن هجده هزار و سی و هشت قطعه استفاده شده است، که برای اتصال این قطعات به هم از دو و نیم میلیون پیچ و مهره و میخ و پرچ استفاده شده است، که برای ساختن این بنا ی عظیم ۸۵۰ نفر کارگر را به کار گرفتند.
ارتفاع این برج برابر ۳۲۴ متر است که در زمان خود مرتفع ترین برج جهان بوده است، همچنین جالب توجه است که وزن این برج حدود ده هزار تن است که هفت هزار و سی صد تن آن از فولاد ساخته شده است.
تا سال ۱۸۸۰ میلادی ستون یاد بود موجود در شهر واشنگتن به عنوان بلند ترین سازه ی جهان شناخته می شد ولی بعد از ساخت برج ایفل این عنوان به برج ایفل داده شد و این عنوان تا سال ۱۹۳۰ که از ساختمان کرایسلر در شهر نیویورک بهره برداری شد از آن برج ایفل بود.
نور پردازی برج ایفل:
این برج به وسیله ۳۳۶ پروژکتور نورپردازی شده است و بیست هزار لامپ نقطه ای در شب این سازه ی عظیم را به درخشش در می آورند که این نور ها از ۸۰ کیلو متری قابل مشاهده است. کار نور پردازی این برج در سال ۱۸۸۹ میلادی به وسیله ی ده هزار لامپ گازی انجام شد ولی از سال ۱۹۸۵ میلادی تا کنون با نور طلایی نور پردازی شده است.
و جالب است بدانید که مصرف برق این برج برابر ۷.۸ میلیون کیلو وات ساعت در سال است که برابر برق مصرفی یک روستای کوچک است.
بلندی این برج عظیم با در نظر گرفتن آنتن تلویزیونی ۲۴ متری که بر فراز آن است، ۳۲۵ متر می باشد. این برج همچنین دارای ۱۶۶۵ پله تا بالاترین نقطه ی برج ادامه دارد که البته پله های طبقه ی دوم به بالا ترین نقطه ی برج به روی بازدید کنندگان بسته است.

برای مشاهده تور فرانسه کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید....

برای ارسال نظر وارد سایت شوید