ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اماکن تاریخی باکو

یکشنبه, 09 مهر 1396 ساعت 23:48

جاذبه های گردشگری باکو

کشور آذربایجان , همسایه ایران در شمال غرب یکی از کشور های است که اخیرا برای سفر و تجارت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. این کشور با فرهنگی غنی , تاریخی پر فراز و نشیب دارای جاذبه های تفریحی , اماکن دیدنی و داستان های زیادی است. در ادامه برخی از اماکن تاریخی آذربایجان را معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

1) کاخ شیروان شاه

بزرگ ترین و معروف ترین اثر شهرستان شیروان د ر شهر باکو , کاخ سلطنتی شیروان است. شاه شیخ ابراهیم در سال 1411 دستور ساخت این کاخ را داد. سه راه پله باریک دو طبقه بزرگ این قصر با شکوه را به یک دیگر متصل می کند. کاخ شامل ساختمان اصلی قصر , که محل اقامت پادشاه و خانواده اش بود, می شود. در حیاط مسجدی بزرگ برای عبادت شاه ساخته شد. به دلیل عظمت و بزرگی , آرامگاهی برای خاندان سلطنتی با فضایی زیبا و با شکوه فراهم کردند. حمام های ترکی بزرگ با سنگ های مرمر , آب انبار بزرگ , دروازه پر ابهت مراد بخش های دیگری از این قصر هستند.

در سال 1501 , خاندان صفوی بر شهر باکو حاکم شدند متاسفانه این خاندان از این کاخ استفاده نکرده و آن را به صورت متروکه رها کردند و بخش های زیادی از آن دچار فرسایش شده و در طول زمان از بین رفته است.

از سال 1964 به بعد از این مجتمع به عنوان موزه استفاده کردند و سعی دارند بخش های تخریب شده را باز سازی کنند. در سال 2000 , این کاخ به عنوان آثار باستانی جخان3 در یونسکو ثبت شد .

2) بلوار ساحلی باکو

در سال 1909 در سواحل باکو پارک ساحلی بزرگی ساخته شد. این پارک معروف ترین پارک و تفریحگاه ساحلی باکو بوده و حدود 4 کیلومتر مساحت دارد. بلوار ساحلی با چشم اندازی زیبا مکانی مناسب برای قدم زدن و لذت بردن از طبیعت و دریای زیبای خزر است. البته وسایل بازی های آبی , رستوران ها و مغازه های اطراف این لذت را دو چندان می کنند.

برای مشاهده تور باکو کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید....

 

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید