ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایچری شهر

شنبه, 08 مهر 1396 ساعت 21:55

شهر باکو واقع در کشور آذربایجان در همسایگی کشور ما قرار داشته و مقصد بسیاری از افراد برای سفر و گردشگری می باشد.

این شهر که پایتخت کشور آدربایجان است دارای مراکز و اماکن گردشگری و جاذبه های توریستی بسیاری بوده و هر ساله در تمامی فصول ، تعداد زیادی مسافران را میزبان می شود. در اینجا سعی داریم شما را با برخی از جاذبه های شهر باکو آشنا کنیم تا در تفریح و گردش در این شهر راحت تر باشید. با ما همراه باشید.

1)      شهر قدیم باکو

شهر قدیم باکو یا ایچری شهر که به ارگ باکو معروف است ، بخشی از شهر بوده که معماری سنتی و قدیمی سال های گذشته این شهر را حفظ کرده و تاریخ شهر باکو را زنده نگه می دارد. پادشاهان متعددی با فرهنگ ها و تمدن های گوناگون در این شهر حکومت کرده اند. پادشاهان متعددی از خاندان های شیروانی ، روسی ، ساسانیان ، عثمانی ، ایرانی و زرتشتی بر این شهر حکومت کرده و تاریخ متفاوتی را برای ایچرده شهر آفریده اند. این بخش از شهر توانسته نام خود را در آثار جهانی یونسکو ثبت کند.

23 محله در ایچری شهر وجود دارد. در این محله ها میادین بزرگ و کوچک ، کاروان سرا های مختلف ، و گورستان معروف پنهان شده اند. حمام با شکوه و مجلل شاه نیز یکی از جاذبه های این شهر قدیمی است. چشمه های آب گرم یکی از محبوب ترین بخش های ایچرد شهر است برخی از این چشمه ها هنوز فعال بوده و ساختمان های زیبایی به سبک سنتی در اطراف آن ها ساخته شده است ، این ساختمان ها امکان استفاده از چشمه های آب گرم را برای مسافران مهیا کرده است. ساخت این شهر پر خاطره حدود 8 قرن طول کشیده و در بین قرون 11 تا 19 میلادی بنا شده است.

دو تا از برجسته ترین کاروانسراهای شهر در حال بازسازی هستند ، بنابراین افرادی که برای دیدن این شهر می روند می توانند یکی شب را در کاروانسرای سنتی و پر قصه شهر سپری کنند.

برای مشاهده تور باکو کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید....

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید