ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

گرجستان بهتر است یا ارمنستان؟

چهارشنبه, 05 مهر 1396 ساعت 22:14

شرایط این دو کشور از هم متفاوت است و بستگی به علایق افراد دارد که از چه تفریحی خوششان بیایید و به چه آب و هوا و مناظر و اماکنی علاقه مند باشد. هر دو این کشور ها دارای جاذبه های فراوانی هستند. طبیعتا افرادی که به تفریحات آبی علاقه مندند , سواحل شهر باتومی در کشور مناسب تر است. اما افرادی که می خواهند تعطیلات خود را در محیطی آرام سپری کنند که فضایی سر سبز داشته باشد و سراسر جنگل و اماکن قدمی باشد ارمنستان انتخاب بهتری است.

 موضوع دیگر گرفتن ویزا است. برای سفر به کشور گرجستان نیازی به گرفتن ویزا نیست این امر خود به خود گرجستان را پر رنگ تر می کند چرا که بسیاری از افراد حوصله دوندگی برای گرفتن ویزا را ندارند. اما برای سفر به ارمنستان باید گذرنامه معتبر داشته باشید.

اما در هنگام ورود به گرجستان در مرز از شما تمامی مدارک , مجوز ورود , برگه رزرو هتل , برگه مدت اقامت در گرجستان ( حداکثر مدت اقامت در گرجستان در مجموع 30 روز است ) در خواست می شود. حتی گاهی ممکن است از درباره وجه نقد و علت سفر به گرجستان نیز از شما سوال شود.

در مجموع می توان گفت سفر به گرجستان و ورود به این کشور کمی سخت تر از ارمنستان است.

هر دو کشور از امنیت بسیار زیادی برخوردارند اما به طور کلی اهالی کشور ارمنستان دارای خلق و خوی آرام تری هستند و خیلی کم و به ندرت شاهد بحث و درگیری در این کشور می شوید در صورتی که گرجی ها نسبت به ارمنی کمی تند خو تر می باشند. ممکن است هنگامی که در پیاده رده های گرجستان قدن می زدیم با گداها یا کودکان دست فروش برخورد کنید که برای شما ایجاد مزاحمت کنند اما این مسائل در ارمنستان کمتر مشاهده می شود.

هر دو کشور دارای مردمانی میهمان نواز و دوست داشتنی هستند , ارمنی ها از مسافران و توریست ها استقبال می کنند و از هر کمکی از دستشان بر بیاید برای آن ها انجام می دهند اما گرجی ها نسبت به ارمنی ها کمی خشک تر بوده و رفتار سرد تری از خود نشان می دهند. به خصوص با ایرانی ها! ارمنی ها ایرانیان را دوستان خود می دانند

ارمنستان برای اقامت ارزان تر از گرجستان است. هتل های تفلیس و باتومی اکثرا 5 ستاره بوده و گران تر از هتل های ارمنستان هستند. بازار ها و مراکز خرید و فروش در گرجستان فعال تر و پیشرفته تر از ارمنستان است به طور کلی می توان گفت گرجستان اقتصاد قوی تری نسبت به ارمنستان دارد.

برای مشاهده تور گرجستان کلیک کنید.

برای مشاهده تور ارمنستان کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

 

در ادامه با توریاب همراه باشید...

برای ارسال نظر وارد سایت شوید