ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اقامت در ترکیه

چهارشنبه, 05 مهر 1396 ساعت 21:36

از سال 1342 قانونی تصویب شد که ایرانیان برای سفر به ترکیه دیگر نیازی به ویزا نداشته باشند. با لغو ویزا, مسافران زیادی هر ساله از ایران به ترکیه سفر می کنند اما در میان این افراد, کسانی هستند که خواستار اخذ اقامت و زندگی در کشور ترکیه می باشند.

آیا با انواع اقامت در تریکه و شرایط آن ها آشنایی دارید؟

در ادامه نواع اقامت را توضیح داده و شرایط آن ها بررسی می‌ کنیم با ما همراه باشید.

 رفت و آمد و سفر به کشور ترکیه بدون ویزا امکان پذیر شده است. اما باید توجه داشته باشید اگر می خواهید بیشتر از 3 ماه در ترکیه بمانید باید برای اقامت اقدام کنید.

اقامت در ترکیه به چهار دسته تقسیم می شود که در اینجا آن ها را معرفی می‌ کنیم.

1) اقامت توریستی

اگر به دنبال راه حلی ارزان برای اقامت هستید می توانید از اقامت توریستی استفاده کنید. این روش آسان ترین راه برای اخذ اقامت در ترکیه است اما باید بدانید که دولت ترکیه تعهدی به عنوان شهروند یا مقیم از جمله اجازه کار, به شما ارائه نمی دهد. مدت زمان اقامت تورستی دو سال است.

2) اقامت برای تحصیل

اگر بتوانید در یکی از دانشگاه های کشور ترکیه قبول شوید , پس از قبول شدن در آزمون های IELETS , ALES, TOFEL , SAT و .... می توانید برای اقامت دانشجویی اقدام کنید. در مدتی که دانشجو هستید یک شهروند ترکیه ای به شمار نمی روید اما پس از فارغ التحصیلی از امتیازات اولیه شهروندی بهره مند می شوید. مدت زمان این اقامت یک سال بوده ولی قابل تمدید می باشد.

3) اخذ اقامت با خرید خانه

سال هاست افراد زیادی با خرید خانه امتیاز اقامت در کشور ترکیه را به دست می آورند. با خرید خانه می توانید دو سال در ترکیه زندگی کنید و از خدمات و امکانات شهروندی استفاده نمایید. خرید خانه بسیار آسان تر و ارزان تر از ثبت کشور است و دیگر نیازی نیست هزینه های اضافی برای سایر اقدامات پرداخت کنید.

4) اقامت کاری

اگر در یکی از شرکت های ترکیه به عنوان کارمند و پرسنل مشغول به کار شوید , می توانید از این نوع اقامت استفاده کنید. پس از به دست آوردن تخصص در زمینه خاصی , مدارک و اسناد خود را به همراه قرارداد و تائیدیه ای از شرکتی که در آن کار می کنید به وزارت کار و رفاه ترکیه ارائه دهید. پس از تایید صلاحیت می توانید اقامت کاری بگیرید.

هر کسی که با اقامت کاری در  ترکیه ساکن باشد دارای 5 سال حق اقامت بوده و بیمه فرد باید توسط کارفرما پرداخت شود.

برای مشاهده تور ترکیه کلیک کنید.

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

 

در ادامه با توریاب همراه باشید...

برای ارسال نظر وارد سایت شوید